Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza program budowy lodowisk. Do wzięcia nawet 5 milionów złotych

Rusza program budowy lodowisk. Do wzięcia nawet 5 milionów złotych fot.pixabay

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program budowy lodowisk. O środki na ten cel mogą się ubiegać jednostki samorządowe.

Jak informuje MSiT celem programu budowy lodowisk jest zarówno poprawa możliwości uprawiania łyżwiarstwa w Polsce, jak również promocja tego sportu jako aktywności dostępnej dla wszystkich. Realizacja tych inwestycji ma pozwolić na stworzenie atrakcyjnych warunków do uprawiania aktywności fizycznej w sezonie zimowym szerokiemu gronu odbiorców. Ponadto budowa lodowisk o odpowiednich parametrach umożliwi wprowadzenie elementów treningu dla osób zainteresowanych hokejem, łyżwiarstwem figurowym czy też short trackiem.

O dofinansowanie zadań w ramach Programu mogą się ubiegać jednostki sektora finansów publicznych określone w art. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność w dziedzinie kultury fizycznej, a także spółki prawa handlowego posiadające osobowość prawną, utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego.

Wnioski będzie można składać w okresie od 8 do 26 kwietnia 2024 r. Możliwe będzie uzyskanie dofinansowania na budowę zadaszonego lodowiska o minimalnych wymiarach tafli lodowej 40 m x 20 m; budowę odkrytego lodowiska o powierzchni tafli lodowej nie mniejszej niż 350 m kw. lub dofinansowanie zakupu i montażu mobilnego, modułowego odkrytego lodowiska o powierzchni tafli lodowej nie mniejszej niż 250 m kw.

Kwota dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł w przypadku realizacji budowy lodowiska zadaszonego; 1 mln zł w przypadku realizacji zadania w wariancie lodowiska odkrytego oraz pół miliona zł gdy chodzi o zakup lodowiska mobilnego. Ogólna pula pieniędzy przeznaczonych na ten rok to 100 mln złotych.

Szczegóły programu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czw., 14 Mrz. 2024 0 Komentarzy
Adrian Pokrywczyński
redaktor Adrian Pokrywczyński