Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Webinar z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności

Webinar z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności fotolia.pl

Każdego roku na całym świecie w trzeci czwartek maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Dostępności. Z tej okazji Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza dyrektorów, nauczycieli oraz pedagogów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na spotkanie poświęcone problemom uczniów ze specjalnymi potrzebami.

Instytut Badań Edukacyjnych zaprezentuje sposób dostosowania rozwiązań cyfrowych, nad którymi pracuje, do potrzeb wszystkich uczestników systemu edukacji. Przedstawione zostaną wyniki ubiegłorocznych badań oczekiwań nauczycieli uczniów ze specjalnymi potrzebami oraz plany z tym związane. IBE wyjaśni, dlaczego z punktu widzenia dostępności ważny jest także prosty język. Uczestnicy zostaną poinformowani, jak można samemu przygotować dokumenty, które będą spełniały standardy dostępności.

Webinar odbędzie się 18 maja 2023 roku na platformie Google Meet w godzinach 9:00-11:00. W załączeniu znajduje się program wraz z tematami wystąpień ekspertów. Aby zapisać się na spotkanie należy skorzystać z formularza rejestracyjnego.

Źródło: Instytut Badań Edukacyjnych

Załączniki:
Pobierz ten plik (Program.pdf)Program.pdf190 kB
Czw., 11 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś