Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór wniosków w ramach programu mPotęga

Trwa nabór wniosków w ramach programu mPotęga fotolia.pl

Trwa nabór wniosków w ramach dziesiątej a zarazem ostatniej odsłony programu grantowego Fundacji mBanku. Do kolejnej edycji mPotęgi można zgłaszać ciekawe, inspirujące pomysły na projekty matematyczne nauczycieli i pasjonatów edukacji dla uczniów starszych klas szkół podstawowych.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji mPotęgi, w których wsparto finansowo 1297 projektów na łączną kwotę 7,5 mln złotych. mPotęga to ok. 32 tys. godzin zajęć projektowych, prawie 3 tys. nowych stron www powiązanych z projektami oraz ponad 5 tys. wydarzeń takich jak konkursy, wystąpienia, festiwale. Fundacja dotarła z programem do blisko tysiąca szkół i kilkuset innych beneficjentów: organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni. W nagrodzonych projektach wzięło bezpośredni udział 160 tys. uczestników.

Programem grantowym są objęte dzieci z klas 4-8 szkoły podstawowej. Wnioski można składać przez formularz online na stronie www.mpotega.pl

Wniosek mogą składać: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, stowarzyszenia i fundacje, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski. Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki. Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat programu mPotęga można znaleźć na stronie: www.mpotega.pl.

Źródło: Fundacja mBanku

Śr., 22 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś