Rusza nabór do programu Zaproś nas do siebie. W 2023 roku zaprosimy 14 ośrodków kultury z całej Polski do rozwoju zespołu instytucji oraz pracy nad ofertą programową na 2024 r.
Zaproś nas do siebie jest programem szkoleniowym Narodowego Centrum Kultury. Zakłada uczenie się poprzez doświadczenie, poznawanie dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, budowanie relacji między uczestnikami. To wszystko podczas wizyt studyjnych, warsztatów, spotkań zespołowych.
Udział w programie oznacza gotowość do pracy nad rozwojem kompetencji pracowników instytucji oraz rozwojem oferty programowy instytucji. Program jest adresowany do instytucji, które takiego wsparcia poszukują i chcą z niego skorzystać.
Instytucje, które biorą udział w Zaproś nas do siebie otrzymują od Narodowego Centrum Kultury wsparcie w zakresie:
- wzmocnienia kompetencji pracowników instytucji kultury w obszarze komunikacji i pracy w zespole,
- wzmocnienie kompetencji dyrektorów instytucji w zakresie zarządzania i budowania zespołu,
- programowania i rozwoju oferty programowej instytucji na 2024 rok, opartej na tożsamości lokalnej i współpracy z mieszkańcami.
Program Zaproś nas do siebie skierowany jest do domów, ośrodków lub centrów kultury, posiadających status samorządowej instytucji kultury, wpisanych do rejestru instytucji kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych). Program nie jest skierowany do bibliotek, muzeów, teatrów oraz placówek oświatowych.
Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz poprzez System Obsługi Programów NCK w terminie do 23 lutego 2023 r. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane w połowie marca 2023 r.
Decyzję o aplikowaniu do projektu powinien podjąć cały zespół instytucji. Ważne jest, żeby wszyscy pracownicy, a nie tylko pojedyncze osoby, byli gotowi na wyzwania związane z uczestnictwem w projekcie, m.in. udział w szkoleniu z komunikacji i współpracy w zespole, w dwóch 3-dniowych warsztatach, trzech 3-dniowych wizytach studyjnych, dwóch ogólnopolskich konferencjach, spotkaniach on-line.
Więcej informacji na stronie Narodowego Centrum Kultury.
Źródło: NCK