Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Laboratoria przyszłości ruszają w Polskę

Laboratoria przyszłości ruszają w Polskę fotolia.pl

16 wyposażonych w nowoczesny sprzęt busów rusza w Polskę – pojawią się one w każdym województwie, by poprzez organizację lekcji pokazowych w szkołach, zwiększyć dostęp uczniów i nauczycieli do nowoczesnych technologii.

Jednym z najważniejszych celów „Laboratoriów Przyszłości” jest działanie na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły mają otrzymać od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie ma być przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

16 wyposażonych w nowoczesny sprzęt busów wyrusza na drogi wszystkich województw, by poprzez organizację lekcji pokazowych w szkołach, zwiększyć dostęp uczniów i nauczycieli do nowoczesnych technologii. Edukatorzy podczas zajęć będą rozbudzać w uczniach zainteresowanie umiejętnościami, które pozwolą im wykorzystać nowe technologie w sposób zgodny z ich zainteresowaniami. Nie ma znaczenia wielkość miejscowości czy liczebność uczniów danej szkoły. Każda szkoła może zgłosić chęć udziału w warsztatach i zaprosić edukatorów na pokazowe warsztaty, które pozwolą jeszcze lepiej wykorzystywać sprzęt, którym dysponują szkoły, dzięki „Laboratoriom Przyszłości”.

Wszyscy zainteresowani programem mogą zgłosić swoją szkołę za pośrednictwem strony: www.gov.pl/web/laboratoria/mobilne-laboratoria-zgloszenia.

Źródło: MEiN

Czw., 15 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska