Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyły zapisy do BohaterON w Twojej Szkole 2022

Ruszyły zapisy do BohaterON w Twojej Szkole 2022 fot.pixabay.com

Ruszyły zapisy do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022, będącego częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Tegoroczna edycja mocno stawia na wirtualne działania edukacyjne dzięki nowym platformom cyfrowym. Rekrutacja potrwa do 2 października br.

BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania tworzone są konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, polskiego, wychowawczych, czy zajęciach dodatkowych.

Od tej edycji zamiast wykonywania tradycyjnych kartek-laurek organizatorzy proponują uczniom dokonanie wpisów na działającym od 1 sierpnia portalu www.dumnizpowstancow.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Wpisy mogą mieć formę słowną, wizualną czy dźwiękową.

Dodatkowo organizatorzy uruchomili stronę www.BohaterONwTwojejSzkole.pl, na której nauczyciele będą mogli nie tylko znaleźć scenariusze i materiały do zajęć na temat Powstania Warszawskiego, ale również dodać własne, sprawdzone metody i konspekty poruszające zagadnienia z historii Polski XX wieku i edukacji patriotycznej.
Jak co roku, na 40 najbardziej zaangażowanych nauczycieli czeka również możliwość udziału w stacjonarno-terenowym seminarium organizowanym w Warszawie.
Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć tutaj.

Źródło: bohateron.pl

Śr., 7 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba