Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W powiecie myślenickim ruszyły inwestycje w infrastrukturę edukacyjną

W powiecie myślenickim ruszyły inwestycje w infrastrukturę edukacyjną fotolia.pl

Uroczyste podpisanie aktów erekcyjnych i wmurowanie kamieni węgielnych pod budowę przedszkoli w Jaworniku i Stróży odbyły się w powiecie myślenickim. Środki na inwestycje przeznaczono z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przedszkole Samorządowe w Stróży

Nowa inwestycja zostanie zlokalizowana w miejscu wyburzonego budynku Przyszkolnego Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Stróży. W jego murach powstanie nowa jednostka - Przedszkole Samorządowe w Stróży, które pomieści w jednym miejscu wszystkie pięć oddziałów przedszkolnych. Co istotne obiekty będą dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a poprzez zapewnienie nowych parkingów i pełnej infrastruktury komunikacyjnej rodzice będą mogli bezpiecznie odbierać swoje dzieci.

Projekt budowy nowego przedszkola otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4,5 mln zł.

Przedszkole Samorządowe w Jaworniku

Budynek Przedszkola Samorządowego w Jaworniku wraz z pełnym zagospodarowaniem terenu, które obejmuje plac zabaw, parkingi, ciągi piesze, drogi wewnętrzne i ogrodzenie powstanie naprzeciw Szkoły Podstawowej. Zgodnie z opracowaną dokumentacją przedmiotem inwestycji jest parterowy budynek z użytkowym poddaszem, w którym przewidziano miejsce dla 125 dzieci. W przedszkolu znajdą się cztery oddziały mogące przyjąć po 25 dzieci oraz oddział żłobkowy. Budynek zostanie wyposażony w pełne zaplecze kuchenne.

W ramach inwestycji zostanie również wybudowane miasteczko rowerowe zlokalizowane za budynkiem. Gmina Myślenice na budowę Przedszkola Samorządowego w Jaworniku pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 7,5 mln zł.

Źródło: MEiN

Czw., 23 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska