Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Wiosna Jazzowa" w Zakopanem

fot.pixabay.com

Od 29 kwietnia do 2 maja br. w Zakopanem odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Wiosna Jazzowa”, którego organizatorem są Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w odświeżonej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym również do szerszej publiczności.

Podczas Festiwalu odbędą się koncerty m.in. pochodzącego z Kijowa skrzypka Siergieja Wowkotruba z towarzyszeniem orkiestry Gypsy Swing Quartet oraz znakomitej saksofonistki Patsy Gamble. Ukraiński muzyk wraz ze swoim zespołem nawiązują do gatunku nazywanego gypsy jazz, w którym elementy jazzu łączą się z folkową, cygańską muzyką. Patsy Gamble, to z kolei znakomita brytyjska saksofonistka, wokalistka, kompozytorka. Jej repertuar to wpadające w ucho, swingujące utwory. W czasie koncertu będzie można usłyszeć sporo standardów i popularnych piosenek, ale także jej własne kompozycje utrzymane w stylu smooth – funky.

Sergieja Wowkotrub wystąpi natomiast w ramach prologu muzycznego na otwartej scenie, na balkonie „Bazaru Polskiego” przy Krupówkach 41. To również jeden z elementów wychodzenia „Wiosny jazzowej” w przestrzeń miasta. Koncerty odbywające się poza salami koncertowymi z pewnością przyciągną uwagę gości odwiedzających wówczas Zakopane.

W drugim dniu Festiwalu na balkonie „Bazaru Polskiego” zagra również jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich „ulicznych” zespołów jazzowych Kraków Street Band. Ich nagrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak występy na krakowskim Rynku i placach wielu miast w Europie i na świecie.

Źródło: ip

Śr., 20 Kw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska