Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Muzykoteka Szkolna wystartowała

Muzykoteka Szkolna wystartowała fotolia.pl

8 grudnia br. zaprezentowano nowy portal Muzykoteka Szkolna. W prezentacji serwisu internetowego wzięła udział minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas. Według niej jest to danie narzędzia do prowadzenia lekcji muzyki w nowoczesny sposób. W prezentacji portalu uczestniczył także minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, a wszystko to odbyło się w LO im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby uczniów i przekazanie im kompetentnego zestawu informacji ze świata muzyki. Muzykoteka Szkolna skierowana jest do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjalistów, licealistów, studentów, nauczycieli muzyki, animatorów kultury i wszystkich osób dorosłych, które chciałyby uzupełnić lub poszerzyć swoją wiedzę muzyczną. Treści serwisu będą dostosowane do odpowiednich  poziomów edukacji szkolnej. Część materiałów (seria 21 filmów i scenariusze lekcji) będzie dostępna tylko po zalogowaniu, pozostałe natomiast udostępniane są w systemie otwartym.

Prezentacji towarzyszyła lekcja pokazowa z wykorzystaniem materiałów z portalu edukacyjnego, która prowadziła nauczycielka muzyki.

Projekt został stworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Adres strony: www.muzykotekaszkolna.pl

Źródło: men.gov.pl

Śr., 14 Gr. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun