Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkolenia dla nauczycieli WF

Szkolenia dla nauczycieli WF fotolia.pl

Pandemia sprawiła, że uczniowie zasiedli przed komputerami w swoich domach i praktycznie ich nie opuszczają. Szkolne lekcje wychowania fizycznego, wspólne granie w piłkę z kolegami na boisku, czy jazda z koleżankami na rowerze czy rolkach – wszystko to poszło w zapomnienie. Brak aktywności fizycznej spowodował spadek kondycji i pogorszenie stanu zdrowia dzieci i młodzieży. Aby zniwelować skutki pandemii resort edukacji przygotował cykl szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego.

8 kwietnia ruszyły zapisy do programu „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.

Szkolenie obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób. Pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tys. godzin zajęć.

Źródło: MEN 

Czw., 8 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek