Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszają webinary z symulacji branżowych dla nauczycieli

Ruszają webinary z symulacji branżowych dla nauczycieli fotolia.pl

Nauczyciele szkół branżowych i techników będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach online, podczas których wcielą się w menedżerów przedsiębiorstw i będą podejmowali decyzje dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa w wielu obszarach. Organizatorem szkoleń jest Krajowe Biuro eTwinning.

Pierwszy webinar jest adresowany do nauczycieli ze szkół o profilu gastronomicznym, zaś kolejne dla profili: hotelarsko-turystycznego, logistyki i spedycji, marketingu, fryzjerstwa, kosmetologii i mechaniki pojazdów.

Bezpłatne szkolenia będą składać się z dwóch etapów. Podczas pierwszego nauczyciele wezmą udział w kursie on-line, podczas którego w praktyczny sposób poznają narzędzia eTwinning służące do prowadzenia projektów międzyszkolnych. Druga część szkolenia to webinarium „Wirtualny biznes, realne kompetencje”. 

W czasie szkolenia uczestnicy będą wcielać się w rolę menedżerów wirtualnych przedsiębiorstw i podejmować realistyczne decyzje biznesowe dotyczące wszystkich obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa – od planowania oferty, poprzez HR, inwestycje, marketing i finanse. Ich wirtualne przedsiębiorstwa będą konkurować ze sobą o klientów na rynku, a uczestnicy będą zabiegać o jak najlepszy wynik finansowy firmy, troszcząc się jednocześnie o zadowolenie pracowników i klientów. 

Szkolenia odbędą się na platformach Moodle oraz eTwinning LIVE, w narzędziu Adobe Connect. Każdy uczestnik po zdaniu egzaminu otrzyma Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych oraz dostęp do symulacji dla 30 użytkowników.

Pierwsze szkolenie będzie odbywać się od 9 do 15 listopada, zaś webinarium 17 listopada w godzinach 17:00-20:00.

Źródło: MEN

Śr., 4 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska