Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

II Kurs trenerski kompetencji międzykulturowych

II Kurs trenerski kompetencji międzykulturowych fotolia.pl

"Weź kurs na wielokulturowość II" to 2-letni projekt Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przedsięwzięcie ma charakter kompleksowego projektu edukacyjnego. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa (Działanie 4: Działania na rzecz budowy systemu instytucjonalnego w Polsce).

Biorą w nim udział osoby zatrudnione w sektorze publicznym – pracownicy i pracowniczki: oświaty, urzędów samorządowych i centralnych, służb mundurowych, służb medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem osób prowadzących działalność dydaktyczną. Kurs trwa od września 2013 r. do czerwca 2014 r.

Cele projektu to m. in.: profesjonalne przygotowanie grupy 36 trenerów/trenerek kompetencji międzykulturowych do pracy metodami aktywnymi w środowiskach zawodowych nauczycieli/nauczycielek (ze szkół i innych placówek oświatowych, instytucji kształcenia kadr nauczycielskich, ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli), urzędów lokalnych i regionalnych (samorządowych i centralnych), służb mundurowych (policji, straży granicznej, straży miejskiej, służby więziennej), personelu medycznego z publicznych i niepublicznych placówek służby zdrowia (i innych osób pracujących w placówkach medycznych, a mogących mieć kontakt z pacjentami).

Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez opracowywanie oraz wdrożenie szkoleń i materiałów dotyczących wielokulturowości.

W ramach Kursu dla osób zatrudnionych w sektorze publicznym moduły warsztatowe służące rozwijaniu kompetencji międzykulturowych i umiejętności trenerskich uzupełniane będą wykładami i seminariami m.in. na temat problematyki migracji, integracji, praw człowieka, przepisów prawa i statusu prawnego cudzoziemców w Polsce, a także wielokulturowości i ochrony przed dyskryminacją.

Strona "Wielokulturowość i niedyskryminacja" i wielokulturowy profil w serwisie społecznościowym Facebook ma pozwolić na szeroki dostęp do aktualnej wiedzy i opracowań na temat wielokulturowości i niedyskryminacji oraz poszerzyć krąg odbiorców działań projektu.

Obywatele państw trzecich objęci pomocą w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich to wszyscy cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej legalnie zamieszkujący terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (posiadający prawo do legalnego przebywania na terytorium RP przez okres co najmniej 12 miesięcy). Nie dotyczy to osób, które uzyskały w Polsce albo jednym z państw członkowskich UE status uchodźcy lub którym została udzielona ochrona uzupełniająca.

Źródło: www.hfhr.pl

Wt., 24 Wrz. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: