Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Można włączyć się w konsultacje do projektów Wytycznych Technicznych dróg i obiektów inżynierskich

Można włączyć się w konsultacje do projektów Wytycznych Technicznych dróg i obiektów inżynierskich fotolia.pl

Ruszają konsultacje projektów Wytycznych Technicznych dotyczących dróg i obiektów inżynierskich, które przeprowadzi Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy – Komitet Narodowy PIARC. Przedstawiciele samorządów powiatowych i osoby działające w powyższej branży mogą wziąć w nich aktywny udział.

Wypracowane rozwiązania będą stanowić tzw. wytyczne rekomendowane przez ministra właściwego do spraw transportu, których celem jest wspomaganie projektantów, zarządców dróg i całej administracji drogowej, organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego oraz wykonawców w ich codziennej pracy poprzez zapewnienie dostępu do najnowszej, aktualnej wiedzy technicznej w drogownictwie. Duże nadzieje w tym zakresie pokłada Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przyznaje: „Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem doprowadzimy w niedługim czasie do wdrożenia nowoczesnego, efektywnego i odpowiadającego współczesnym potrzebom systemu wymagań technicznych w drogownictwie, z korzyścią dla całej branży drogowej”.

Konsultacje będą odbywały się w formie 10 webinarów, podczas których przedstawiona zostanie idea nowego systemu przepisów technicznych oraz szczegółowe przepisy Wytycznych. Będzie można również uczestniczyć w moderowanym forum dyskusyjnym na stronie: http://www.konsultacje.viaexpert.pl/

 Inauguracja konsultacji nastąpi 29 września o godz. 10:00 podczas webinarium z udziałem przedstawicieli Ministerstwa oraz 3 szefów zespołów pracujących nad Wytycznymi. Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować tu: https://konsultacje.clickmeeting.com/754869611/register. Kolejne webinaria będą się odbywały w stałych terminach: co wtorek o godz. 10:00 między 6 października a 1 grudnia.

Czw., 24 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska