Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza nabór na współfinansowanie przez NFOŚiGW projektów LIFE z naborów 2024 roku

Rusza nabór na współfinansowanie przez NFOŚiGW projektów LIFE z naborów 2024 roku fotolia.pl

3 czerwca 2024 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wniosków w ramach programu priorytetowego „Współfinansowanie programu LIFE Część 1) Wsparcie krajowe projektów LIFE w perspektywie finansowej 2021-2027” (nabór 2024) w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tematyka naboru pokrywa się z tematyką projektów określonych w programie LIFE w:

  • Podprogramie „Przyroda i różnorodność biologiczna”
  • Podprogramie „Gospodarka o obiegu zamkniętym i jakość życia”
  • Podprogramie „Łagodzenie zmiany klimatu i przystosowanie się do niej”

Celem programu jest poprawa jakości środowiska, w tym środowiska naturalnego, przy wykorzystaniu przez Polskę środków dostępnych w ramach Programu LIFE.

Wnioskodawcy mogą się ubiegać o dofinansowanie NFOŚiGW o intensywności do 30% kosztów kwalifikowanych projektu, a państwowe jednostki budżetowe nawet do 40%, bez limitu kwotowego, natomiast w przypadku wniosków pozostałych jednostek sektora finansów publicznych - do 35% kosztów kwalifikowanych.

Dzięki współfinansowaniu NFOŚiGW, beneficjenci Programu LIFE mogą zrealizować swoje przedsięwzięcia korzystając odpowiednio z 90%, 95%, a nawet 100% bezzwrotnego wsparcia (suma możliwego dofinansowania z Programu LIFE i współfinansowania z NFOŚiGW).

Wnioski o współfinansowanie z NFOŚiGW można składać od 3 czerwca 2024 r. do 30 grudnia 2025 roku, jednak Wnioskodawcy, którzy chcieliby otrzymać deklarację współfinansowania NFOŚiGW przed terminem składania wniosków do Komisji Europejskiej - powinni złożyć wniosek nie później niż do 31 lipca 2024 r.

Pełna informacja na temat współfinansowania projektów LIFE z naborów 2024, dostępna jest TUTAJ.

Źródło: IP

Pt., 7 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś