Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Polskie Parki Narodowe z nową stroną internetową

Polskie Parki Narodowe z nową stroną internetową fotolia.pl

Parki narodowe mają nową stronę internetową. Ujednolicono też stylistycznie strony każdego parku narodowego.

Informacje o wszystkich 23 Polskich Parkach Narodowych znaleźć można w jednym miejscu – Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchomiło bowiem wspólny portal im poświęcony, który nazywa się „Bramą Parków Narodowych”. Strona prezentuje aktualności z parków, kalendarz wydarzeń, ciekawostki przyrodnicze. Zawarte są również szczegółowe opisy szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych. Serwis parków ułatwia także m.in. zakup biletów, ewentualne zaangażowanie w wolontariat oraz załatwienie różnych spraw jak pozwolenia czy zgody na badania naukowe. Można też zakupić za jego pośrednictwem pamiątki i wydawnictwa poświęcone parkom narodowym. Portal ppn.gov.pl odsyła też do podstron poświęconych konkretnym obszarom chronionym w tej formie.

Nowe strony parków narodowych zostały ujednolicone i dostosowane do potrzeb użytkowników – dostępne są w wersji desktopowej i mobilnej.

Cały serwis Polskich Parków Narodowych znaleźć można pod adresem ppn.gov.pl.

Serwis PPN został wykonany w ramach Projektu POIS.02.04.00.00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Czw., 9 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński