Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Krajowa Polityka Miejska 2030 - zobacz prezentację!

Krajowa Polityka Miejska 2030 - zobacz prezentację! fotolia.pl

Przekazujemy Państwu prezentację, którą przedstawiono członkom Rady Wykonawczej do spraw wdrażania Krajowej Polityki Miejskiej podczas pierwszego posiedzenia Rady.

Do członków Rady Wykonawczej rozesłano prezentację na temat Krajowej Polityki Miejskiej 2030 (KPM 2030) – w tym jej głównych celów i założeń. Prezentację pokazywano na pierwszym posiedzeniu Rady w dniu 28 czerwca 2023 r., podczas którego przyjęto również Plan Implementacji KPM2030. Oba dokumenty udostępniamy naszym czytelnikom.

Krajowa Polityka Miejska 2030 jest dokumentem rządowym, ukierunkowanym na zrównoważony rozwój miast i miejskich obszarów funkcjonalnych. Koncentruje się na działaniach i instrumentach zorientowanych terytorialnie, które mają odpowiadać aktualnym wyzwaniom stojącym przed miastami oraz miejskimi obszarami funkcjonalnymi. Forum dyskusji nad propozycjami i koncepcjami projektów w obszarze realizacji polityki miejskiej jest Rada Wykonawcza KPM 2030. Ma się spotykać co najmniej raz w roku. Członkami Rady są przedstawiciele ministerstw oraz zaproszonych korporacji samorządowych. Związek Powiatów Polskich wydelegował przedstawiciela do udziału w pracach Rady.

Prezentację oraz przyjęty Plan Implementacji KPM2030 znajdą Państwo w załącznikach do artykułu.

Pt., 25 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński