Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jubileusz 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli

Jubileusz 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli fotolia.pl

Od 8 do 10 września br. potrwają Ogólnopolskie Obchody 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli.

W roku 2017 przypada Jubileusz 80-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego, największego przedsięwzięcia gospodarczego II Rzeczypospolitej Polskiej. Stalowa Wola powstała od podstaw w ramach tego planu, dlatego też pamięć COP-u jest tu szczególnie żywa i istotna dla tożsamości miasta.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zaprasza w dniach 8-10 września br. na Ogólnopolskie Obchody 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli z udziałem władz państwowych, samorządowych, przedstawicieli przedsiębiorstw wywodzących się z tradycji COP i mieszkańców regionu.

Patronat Honorowy nad obchodami Jubileuszu objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Jak podkreślają władze samorządowe, Ogólnopolskie Obchody 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli to wielkie wydarzenie promocyjne z udziałem gwiazd z bogatym programem artystycznym i wystawowym.

W dniach 9 -10 września na stadionie piłkarskim przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli, gdzie odbywać się będą uroczystości, w ramach Miasteczka Industrialnego będzie miała miejsce prezentacja potencjału gospodarczego i społecznego miast COP (stoiska promocyjne), jak również wystawa produktów firm, które zechcą skorzystać z promocji podczas obchodów.

W bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Industrialnego odbędą się koncerty takich gwiazd jak Goya, Kamil Bednarek, Raz Dwa Trzy, Maryla Rodowicz, Krzesimir Dębski wraz z orkiestrą i chórem oraz Modern Talking. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą również oficjalne uroczystości gromadzące liderów życia publicznego oraz gospodarczego w Polsce.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo tutaj.

Źródło: Urząd Miasta Stalowej Woli

Pt., 1 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa