Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? PoWOS

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? PoWOS fotolia.pl

Podkarpacka Wspólnota Organizacji Socjalnych PoWOS integruje i wspiera organizacje członkowskie, prowadzi działalność informacyjną z zakresu problematyki pomocy socjalnej, organizuje szkolenia, seminaria, konferencje, prowadzi intensywną wymianę doświadczeń z organizacjami pozarządowymi w obszarze socjalnym wewnątrz związku oraz z innymi instytucjami w kraju i zagranicą.

Do pozostałych zadań należy współpraca z organami administracji publicznej w Polsce i poza jej granicami (w sprawach problematyki socjalnej oraz tych, które dotyczą działalności organizacji członkowskich), obsługa administracyjno-biurowa realizowanych programów własnych i wspólnych, uczestnictwo w realizacji programów przy współudziale partnerów krajowych i zagranicznych, promocja oraz wspieranie pracy wolontariuszy, reprezentowanie na zewnątrz interesów organizacji członkowskich jak również pozyskiwanie środków finansowych ze źródeł krajowych i zagranicznych, przeznaczonych na działalność własną oraz wspieranych organizacji socjalnych działających niezależnie.

Specjalnością PoWOS jest organizacja szkoleń, konferencji, warsztatów i spotkań na terenie województwa podkarpackiego. Poza współpracą z wieloma działającymi na terenie Podkarpacia organizacjami skupionymi w strukturach PoWOS nawiązywane są również kontakty z innymi instytucjami, m.in. z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego, Podkarpackim Klubem Biznesu, organami samorządu terytorialnego (Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie, Starostwem Powiatowym w Rzeszowie, Krośnie i Mielcu, Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Przemyślu) oraz wolontariuszami z Policealnego Studium Pracowników Służb Społecznych w Rzeszowie.

W ramach PoWOS skupionych jest 20 organizacji członkowskich o szerokim zasięgu socjalnym. Są wśród nich organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych (m. in. Polski Związek Niewidomych, Towarzystwo Walki z Kalectwem), bezrobotnych (Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Poszukujących Pracy „VICTORIA”, Związek Byłych Pracowników PGR), rodzin wielodzietnych (Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Wielodzietnych „Rodzina Rodzin”). PoWOS jest członkiem Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych WRZOS.

Więcej informacji można uzyskać TUTAJ. Polecamy

Niedz., 10 Czrw. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun