Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak budować społeczeństwo obywatelskie. Dolnośląskie Porozumienie Organizacji Pozarządowych? WROS

Jak budować społeczeństwo obywatelskie. Dolnośląskie Porozumienie Organizacji Pozarządowych? WROS fotolia.pl

Dolnośląskie Porozumienie Organizacji Pozarządowych „WROS” z siedzibą we Wrocławiu zrzesza obecnie 78 organizacji członkowskich, z których 2/3 to organizacje działające na polu polityki społecznej, ale współpracuje od początku z wieloma organizacjami niebędącymi jej formalnymi członkami.

WROS zbiera i propaguje informacje o programach, w ramach których organizacje pozarządowe mogą finansować swoją działalność oraz przygotowuje organizacje pozarządowe do absorpcji funduszy z UE i innych. Pomaga również w przygotowaniu statutów, socjalnych projektów - programów, wniosków o status organizacji pożytku publicznego.

Misja WROS to:

  1. Niezależność - wolność w decydowaniu o misji, celach oraz metodach pracy; dywersyfikacja źródeł finansowania; apolityczność rozumiana jako nie identyfikowanie i nie uleganie wpływom jakiejkolwiek partii i opcji politycznej.
  2. Tolerancja - opierająca się na szanowaniu tak w ramach organizacji jak i poza nią każdej osoby, instytucji, organizacji, partnerów.
  3. Transparentność - udostępnienie swojego programu, statutu, programu działań i zasad pracy, a także podawanie o publicznej wiadomości sprawozdań merytorycznych i finansowych z zakończonych działań.
  4. Rzetelność - podejmowanie działań na miarę posiadanych możliwości finansowych i kompetencji; wywiązywanie się z podjętych umów i zobowiązań; ocena i ewaluacja jako stały element każdego działania, dbałość o doskonalenie i rozwój, ale również i o najwyższą jakość pracy.
  5. Otwartość - współpraca i poszukiwanie partnerów społecznych do rozwiązywania stawianych problemów, równouprawnienie i partnerstwo stron przejawiające się m.in. w umiejętności dochodzenia do kompromisu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Porozumienia, klikając tutaj.

Pon., 23 Lp. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun