Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Aplikacja uchroni przed COVID-19

Aplikacja uchroni przed COVID-19 fotolia.pl

Ponad 800 tysięcy osób korzysta z aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe, która wysyła powiadomienia o kontakcie z COVID-19. Ministerstwo przygotowało dwie nowe wersje angielsko i ukraińskojęzyczna.

Badacze z Oksfordu w swojej najnowszej publikacji twierdzą, że aplikacje monitorujące otoczenie i wysyłające powiadomienia o możliwym kontakcie z Koronawirusem ograniczają jego rozprzestrzenianie się mniej więcej proporcjonalnie do odsetka ich użytkowników. Oczywiście, im więcej osób z nich korzysta, tym lepiej. Dlatego resort zachęca do pobierania aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe.

Aktualnie z aplikacji korzystają 807 904 osoby (dane z 21 września), każdego dnia do tego grona dołącza 5-10 tysięcy nowych użytkowników. Z takiej samej aplikacji (tyle, że pod inną nazwą) korzysta m.in. kilkanaście milionów Niemców, kilka milionów Irlandczyków, czy Włochów.

Po pierwsze i najważniejsze – aplikacja jest dobrowolna, bezpłatna i bezpieczna. W zależności od tego z jakiego telefonu korzystacie, można ją znależć w sklepach AppStore i GooglePlay.

Dzięki tej funkcji – STOP COVID - ProteGO Safe stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których także jest zainstalowana. Jeśli znajdzie takie urządzenie - a kontakt naszego telefonu z innym, na którym też zainstalowana jest STOP COVID - ProteGO Safe, potrwa dłużej niż 15 minut i będzie miał miejsce w odległości poniżej 2 metrów - Twój telefon zapamięta to „spotkanie”.

Źródło: MC

Śr., 23 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek