Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Uważajmy na siebie nawzajem, szczególnie w lecie!

Uważajmy na siebie nawzajem, szczególnie w lecie! fotolia.pl

Jak apeluje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lato w pełni, ale wakacyjna pogoda bywa bardzo zmienna. Jednak niezależnie od tego, czy akurat doskwierają nam upały, czy ulewne deszcze i duszna atmosfera – warto pamiętać o bezpieczeństwie naszym i osób w naszym otoczeniu. – Szczególną uwagę zwracajmy na osoby starsze i mniej samodzielne. To one bowiem są najbardziej narażone na skrajne i niepewne warunki pogodowe. Szanujmy siebie nawzajem i pomagajmy innym, kiedy jest to konieczne.

Najbliższy miesiąc to czas z jednej strony wysokich temperatur, które potrafią się utrzymać nawet kilka dni, a z drugiej ulewne deszcze i burze. Niezależnie od warunków pogodowych trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w związku z pandemią koronawirusa wszyscy musimy przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych. Faktem jest, że to wymusza na nas pewne ograniczenia, ale to dla naszego wspólnego dobra. Również pragnę zwrócić uwagę na zmieniającą się i trudną do przewidzenia pogodę – dzisiaj fala upałów, a za chwilę znowu dotrą do nas gwałtowne burze. Dlatego apeluję o to, aby w tym czasie pamiętać o innych, o tych, którzy najdotkliwiej odczuwają takie skrajne warunki, przede wszystkim osoby starsze, mniej samodzielne, ale też małe dzieci, osoby bezdomne. Szanujmy siebie nawzajem i pomagajmy innym, kiedy jest to konieczne – apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jeżeli spotkamy na ulicy kogoś, kto wygląda, jakby poczuł się źle, podejdźmy, zapytajmy, czy potrzebuje pomocy, a w razie potrzeby takiej pomocy udzielmy lub zadzwońmy pod telefon alarmowy. Minister zwraca się z prośbą o to, by uczulić bliskich, szczególnie seniorów, aby unikali przebywania dłużej w pełnym słońcu, sprawdzali prognozy pogody i nie wychodzili daleko, jeśli te zapowiadają np. burze.

Jednocześnie zwraca się z prośbą do pracodawców, aby ci stosowali się do wytycznych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa i higienicznych warunków pracy w czasie upałów. - Dobre samopoczucie pracowników to bezpieczeństwo i wydajniejsza praca. Pamiętajmy o tym i dążmy do tego, by nie narażać zdrowia pracowników i stworzyć im odpowiednie warunki do pracy – podkreśla minister.

Źródło: MRPiPS

Pon., 10 Sp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska