Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Krakowski smok cyfrowy

Krakowski smok cyfrowy fotolia.pl

Nie ma smoka w Smoczej Jamie, na parę dni przeniósł się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki, ale w już w wersji cyfrowej. W Krakowie odbył się II Europejski Festiwal Gier Digital Dragons 2013. Inicjatorem i głównym organizatorem imprezy jest Krakowski Park Technologiczny.

Misją festiwalu jest promocja przemysłu gier, jednego z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce. Organizatorzy obrali za cel stworzenie platformy współpracy w zakresie Business to Business oraz Business to Academics. Dzięki obecności producentów i wydawców gier, funduszy kapitałowych oraz przedstawicieli mediów, Digital Dragons stał się dobrą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, rekrutacji pracowników oraz promocji produktów.

W tym roku tematami przewodnimi dyskusji panelowych podczas Digital Dragons były bieżące trendy na rynku Free2Play, edukacja w branży gier, porady dla młodych developerów oraz analiza sytuacji polskiego gamedevu dokonana przez przedstawicieli czołowych studiów developerskich. Festiwalowi towarzyszyły warsztaty i prelekcje obejmujące programowanie, tworzenie grafiki, gamedesignu oraz biznesu i marketingu.

Tradycją festiwalu stało się uhonorowanie najlepszych produkcji minionego roku. W tym roku statuetki cyfrowego smoka (Digital Dragons), przyznane zostały w czterech kategoriach: europejską grą roku została - "Spec Ops: The Line" (Yager Development/Cenega); polską grą roku - "Real Boxing" (Vivid Games), polską grą mobilną roku - "Puzzle Craft" (Ars Thanea Games/Chillingo) a innowacyjną grą roku - "The Walking Dead" (Telltale Games).

W EFG uczestniczyło ponad 500 osób z całej Polski oraz z zagranicy. Gośćmi festiwalu były znane postaci polskiego rynku gier m.in. Adrian Chmielarz, Mirosław Dymek, Michał Madej czy Tomasz Gop. Gościem specjalnym był Sławomir Idziak, wybitny operator filmowy, który mówił o kształtującej się Polskiej Szkole Gier oraz o wspólnych elementach kina i wirtualnej rozrywki.

Nie jest przypadkiem, że Europejski Festiwal Gier Digital Dragons powstał właśnie w Krakowie. To miasto przyciąga najbardziej utalentowanych ludzi z całej Polski. Znane jest ze swojego akademickiego charakteru oraz aktywnej społeczności start-upowej. Tutaj działają centra badawczo-rozwojowe globalnych koncernów, takich jak: Google, Motorola, IBM czy Nokia Siemens Networks. Obok nich w bardzo szybkim tempie rozwija się środowisko start-upowe związane z branżą IT oraz sektorem gier. Swoje siedziby mają tu m.in.: Artifex Mundi, Bloober Team, Drago Entertainment, Ganymede, Reality Pump, Tate Interactive oraz Teyon.

Pt., 26 Kw. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: