Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Vademecum 2011" – informator o prawach pacjenta i świadczeniach medycznych finansowanych ze środków

„Vademecum 2011 fotolia.pl

"Vademecum 2011" – informator o prawach pacjenta i świadczeniach medycznych finansowanych ze środków publicznych.

NFZ uaktualnił poradnik dotyczący  praw i obowiązków pacjenta oraz świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w ramach ubezpieczenia w NFZ. Można w nim znaleźć także informacje o skierowaniach, listach oczekujących na świadczenia, dokumentacji medycznej oraz o lekach i receptach. Informator wyjaśnia zasady korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, lecznictwa szpitalnego, rehabilitacji i lecznictwa uzdrowiskowego, opieki długoterminowej.

Zawiera też załącznik z wykazem badań diagnostycznych wykonywanych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, a także spis adresów i numerów telefonów informacyjnych do oddziałów NFZ.

Nowe wydanie aktualizuje informacje dotyczące okresu ważności i sposobu uzyskania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), dostępności do świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz rehabilitacji leczniczej, stomatologii i psychiatrii. Uaktualniono także wysokość opłat za udostępnienie dokumentacji medycznej oraz za zakwaterowanie i wyżywienie w sanatorium uzdrowiskowym.

Pełną treść Vademecum zamieściliśmy poniżej oraz na stronach www.zpp.pl; www.jst.org.pl

Załączniki:
Pobierz ten plik (NFZ_Vademecum_prawa_pacjenta_2011.pdf)NFZ - Vademecum 2011523 kB
Sob., 12 Lt. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: