Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2024 – weź udział w konkursie!

Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2024 – weź udział w konkursie! fotolia.pl

Do 1 lipca można przesyłać zgłoszenia w konkursie Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2024. Konkurs wskazuje i wyróżnia najlepszych promotorów przedsiębiorstw i przedsiębiorczości w Europie, przedstawia najlepsze zasady i praktyki w dziedzinie przedsiębiorczości, zwiększa społeczną świadomość roli przedsiębiorców oraz zachęca i inspiruje potencjalnych przedsiębiorców.

Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach:

 • Promowanie ducha przedsiębiorczości
  Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym, które promują przedsiębiorczy sposób myślenia zwłaszcza wśród młodych ludzi i kobiet.
 • Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze
  Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym mające na celu poprawę umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, zarządzania i pracowników.
 • Wspieranie transformacji cyfrowej
  Uznaje inicjatywy wspierające transformację cyfrową przedsiębiorstw, umożliwiając im opracowywanie, wprowadzanie na rynek i korzystanie z wszelkiego rodzaju technologii, produktów i usług cyfrowych.
 • Poprawa otoczenia biznesowego i wspieranie internacjonalizacji biznesu
  Uznaje innowacyjne polityki i inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym, które sprawiają, że Europa jest najbardziej atrakcyjnym miejscem do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, rozwoju i zwiększania skali na jednolitym rynku, upraszcza procedury legislacyjne i administracyjne dla przedsiębiorstw oraz wdraża zasadę "najpierw myśl na małą skalę" na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Wspieranie zielonej transformacji
  Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za politykę i inicjatywy na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym, które wspierają zieloną transformację i aspekty dotyczące ochrony środowiska takie jak gospodarkę o obiegu zamkniętym, neutralność klimatyczną, czystą energię, zasobooszczędność, różnorodność biologiczną, na przykład poprzez rozwijanie umiejętności z zakresu prowadzenia działalności w sposób przyjazny dla środowiska, kojarzenie podmiotów i pozyskiwanie funduszy.
 • Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne
  Uznaje krajowe, regionalne lub lokalne inicjatywy władz, partnerstw publiczno-prywatnych lub MŚP*, które promują społeczną odpowiedzialność biznesu wśród małych i średnich przedsiębiorstw. W tej kategorii docenione zostaną również wysiłki na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, takich jak osoby bezrobotne, zwłaszcza długotrwale bezrobotne, legalni migranci, niepełnosprawni czy osoby należące do mniejszości etnicznych.

Nagroda główna jury może trafić do przedstawiciela którejkolwiek kategorii i zostanie przyznana zgłoszonej inicjatywie wspierania przedsiębiorczości uznanej za najbardziej twórczą i inspirującą w całej Europie.

Konkurs skierowany jest do reprezentantów organów krajowych, regionalnych lub lokalnych, partnerstw publiczno-prywatnych lub MŚP* (tylko kategoria odpowiedzialnej przedsiębiorczości sprzyjającej włączeniu społecznemu) z dowolnego miejsca w UE lub krajów stowarzyszonych w filarze MŚP Programu Jednolitego Rynku Support to SMEs - European Commission (europa.eu) i osób pracujących nad udaną inicjatywą, która pobudziła gospodarkę na poziomie krajowym, regionalnym lub lokalnym.

Selekcja obejmuje dwa etapy. Zgłoszenia do konkursu Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości zostaną rozpatrzone tylko po przejściu wstępnych eliminacji na poziomie krajowym. Jury wybierze ostatecznych zwycięzców, którzy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród w listopadzie 2024 roku.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod następującym adresem: ec.europa.eu 

Więcej informacji na temat etapu krajowego można uzyskać od krajowego przedstawiciela: Joanna Drobińska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, Tel: + 48 22 411 97 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wt., 7 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska