Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami konferencja „Statystyka w służbie społeczeństwa: 30-lecie Fundamentalnych Zasad Statystyki Publicznej ONZ"

Przed nami konferencja „Statystyka w służbie społeczeństwa: 30-lecie Fundamentalnych Zasad Statystyki Publicznej ONZ fotolia.pl

11-12 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Statystyka w służbie społeczeństwa: 30-lecie Fundamentalnych Zasad Statystyki Publicznej ONZ”. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Statystyczny w Warszawie we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym i Polskim Towarzystwem Statystycznym.

Konferencja ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy służbami statystyki publicznej oraz środowiskiem naukowym w obszarach związanych ze wspieraniem polityk publicznych, statystyką przestrzenną i lokalną, nowymi źródłami danych i big data, łączeniem i integracją danych oraz edukacją i komunikacją statystyczną.

Wydarzenie będzie również doskonałą okazją do przypomnienia zasad, którymi od 30 lat kieruje się statystyka publiczna, jako nieodzowna część systemu informacyjnego demokratycznego społeczeństwa. Wysokie standardy naukowe, jakość realizowanych badań, a przy tym bezstronność i etyka zawodowa umożliwiają służbom statystyki publicznej dostarczanie użytecznych produktów dedykowanych różnym grupom odbiorców krajowych i międzynarodowych.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji proszone są o zgłoszenie abstraktów swoich referatów do 6 marca br. poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej DSp2024.stat.gov.pt/rejestracja 

Rejestracja pozostałych uczestników rozpocznie się 18 marca br.

Podstawowe informacje o wydarzeniu, w tym warunki uczestnictwa, dostępne są na stronie internetowej DSP2024.stat.gov.pl natomiast wszelkie pytania organizacyjne prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: IP

Pon., 4 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska