Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”

Przed nami Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości” fotolia.pl

20 i 21 marca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, odbędzie się XI edycja Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”.

Edukacja Przyszłości to najważniejsze wydarzenie w Polsce skierowane do prezydentów, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.

Najważniejsze tematy dyskusji, związane z bieżącymi zmianami w oświacie, stojącymi przed samorządami oraz dyrektorami szkół i przedszkoli, poruszone zostaną podczas trzech głównych ścieżek tematycznych: Zarządzanie, Finansowanie i Nauczanie.
W trakcie wydarzenia przestawione zostaną wyzwania, z jakimi mierzy się dziś zarządzanie procesem edukacji. Eksperci podejmą dyskusję o tym jakie szanse, a jakie zagrożenie niesie nieuniknione zatopienie się w cyfrowym świecie oraz czy nie ucierpi na tym fizyczne i psychiczne zdrowie uczniów. Omówione zostaną również zagadnienia związane z możliwościami pozyskiwania funduszy europejskich.

W tym roku do programu Edukacji Przyszłości włączono również ścieżkę pn. Sztuczna inteligencja w oświacie. Organizatorzy wydarzenia uważają, że tematyka związana z AI będzie wkrótce nieodłączną częścią nauczania i dlatego warto o niej rozmawiać.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie www.oswiataprzyszlosci.pl 

Wydarzenie to zostało objęte patronatem środowiskowym przez Związek Powiatów Polskich oraz patronatem medialnym przez Dziennik Warto Wiedzieć.

Czw., 8 Lt. 2024 0 Komentarzy
Joanna Gryboś-Chechelska
Redaktor Joanna Gryboś-Chechelska