Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zarząd Związku Powiatów Polskich obradował w Pruszkowie

Zarząd Związku Powiatów Polskich obradował w Pruszkowie .

16 i 17 listopada br. w Pruszkowie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich.

- Bardzo się cieszę, że na terenie powiatu pruszkowskiego mogliśmy gościć władze ogólnokrajowe ZPP. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę owocnego obradowania! - witając zebranych mówił Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Podczas obrad obecni na miejscu starostowie powiatów omówili kwestię dotyczące finansowania powiatów, w tym w zakresie dotyczącym podziału subwencji oświatowej w 2024 r.

W dalszej części Prezes Zarządu ZPP Andrzej Płonka poinformował o efektach spotkań jakie w ostatnim czasie odbyły się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (pisaliśmy o tym tutaj i tutaj).

Nie zabrakło również dyskusji dotyczącej koncepcji Lokalnych Centrów Zdrowia.

W związku z nowo wybranym Parlamentem omówiono strategię współpracy z nowym rządem oraz kwestię postulatów zmian legislacyjnych na nową kadencję Parlamentu, które ZPP skierował do wszystkich sejmowych klubów partyjnych.

Starostowie zapoznali się także z informacja o działalności Związku Powiatów Polskich pomiędzy stacjonarnymi posiedzeniami Zarządu (dostępna jest tutaj) oraz przyjęli protokoły z wcześniejszych posiedzeń Zarządu.

Sob., 18 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: