Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zgłoś nominację do Nagrody im. Pawła Adamowicza

Zgłoś nominację do Nagrody im. Pawła Adamowicza fotolia.pl

Do 4 grudnia br. można zgłaszać nominacje do Nagrody im. Pawła Adamowicza ustanowionej przez Europejski Komitet Regionów (KR), Miasto Gdańsk oraz Międzynarodową Sieć Miast Schronienia (ICORN) jako wyraz szacunku oraz uznania dla każdego, kto z odwagą i uczciwością działa na rzecz walki z nietolerancją, radykalizacją, mową nienawiści, przemocą, uciskiem i ksenofobią.

Adresatami Mayor Paweł Adamowicz Award są osoby oraz organizacje, które promują pokój, równe szanse, integrację społeczną i prawa podstawowe, którzy inspirują się i kontynuują dziedzictwo Pawła Adamowicza.

Zgodnie z regulaminem, kandydatury do Mayor Paweł Adamowicz Award mogą zgłaszać:

  • 10 członków lub zastępców członków Komitetu Regionów lub/i posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy wspólnie przedstawią jedną kandydaturę (zaangażowanie posłów do Parlamentu Europejskiego podlega warunkom uzgodnionym między Komitetem Regionów i Parlamentem Europejskim),
  • miasta lub regiony członkowskie ICORN oraz – w razie potrzeby – ich organy przedstawicielskie,
  • zaproszone organizacje międzynarodowe o dużym zaangażowaniu i odpowiedniej wiedzy fachowej związanej z dziedzinami i duchem nagrody,
    każda rada miejska lub regionalna.

Aby zgłosić nominację, należy do 4 grudnia br. wypełnić zgłoszenie tutaj.

Szczegółowe informacje na temat Nagrody im. Pawła Adamowicza, w tym jej regulamin, są dostępne na stronie www.cor.europa.eu.

Źródło: IP

Czw., 16 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska