Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak wspierać miasta w ich rozwoju - przed nami seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Jak wspierać miasta w ich rozwoju - przed nami seminarium Forum Rozwoju Lokalnego fotolia.pl

27 września br. o godzinie 10:00, w formule online, odbędzie się kolejne seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego pn. "Małe i średnie miasta centrami rozwoju". Organizatorem wydarzenia jest Związek Miast Polskich, natomiast gospodarzem spotkania i realizatorem części prezentowanych rozwiązań będzie miasto Karlino.

Podczas spotkania przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania i podjęta zostanie dyskusja o tym, jak wspierać stabilne procesy rozwoju małych i średnich miast. Uczestnicy wspólnie zastanowią się, jakie instrumenty wsparcia zewnętrznego i jakie metody wykorzystania potencjałów lokalnych mogą sprawić, że małe i średnie miasta będą centrami rozwoju swoich obszarów funkcjonalnych i stabilnymi ogniwami struktury osiedleńczej regionu.

Pozyskiwanie i stała współpraca z inwestorami, aktywna polityka imigracyjna, ofensywna polityka mieszkaniowa - to pola wielu inicjatyw podejmowanych w mieście. Dlatego też podczas spotkania podjęta zostanie dyskusja
o sposobach i efektach pozyskania dużego inwestora, o rozwoju gospodarczym opartym na potencjale rolnictwa i obszarach wiejskich, a także o aktywnej polityce mieszkaniowej i budowie mieszkań komunalnych.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz internetowy w terminie do 25 września br.

Cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Źródło: IP

Wt., 19 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska