Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prezes URE wskazał ceny maksymalne ciepła na 2023 r.

Prezes URE wskazał ceny maksymalne ciepła na 2023 r. fot.canva

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał zestawienie cen, jakie mają obowiązywać przedsiębiorstwa energetyczne za dostarczane ciepło w wymiarze maksymalnym. Zgodnie z wymogiem ustawowym, powiększono wrześniowe stawki o 40%.

Działając na podstawie art. 3a ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw Prezes URE wydał zestawienie wartości cen za zamówioną moc cieplną, cen ciepła, cen nośników ciepła oraz stawek opłat stałych za usługi przesyłowe i stawek opłat zmiennych za usługi przesyłowe lub stawek opłaty miesięcznej za zamówioną moc cieplną i stawek opłaty za ciepło, stosowanych przez poszczególne koncesjonowane przedsiębiorstwa energetyczne, zgodnie z zatwierdzonymi taryfami, w dniu 30 września 2022 r., powiększone o 40%.

Będzie to podstawą do wyliczenia przez sprzedawców ceny maksymalnej dla odbiorców ciepła. W rozliczeniach ma być jednak stosowany najkorzystniejszy wariant dla odbiorcy, cena nie musi więc wzrosnąć o zakładaną maksymalną wartość. Ceny nie zawierają podatku VAT.

Z zestawieniem dla poszczególnych przedsiębiorstw – a przez to żeby sprawdzić jaka cena maksymalna może nas dotyczyć – można zapoznać się na stronie URE.

Pt., 24 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński