Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Najlepsi z Najlepszych" - konkurs dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

fotolia.pl

W konkursie na najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą i jej opiekuna mogą wziąć udział Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) działające przy Ochotniczych Strażach Pożarnych (OSP), szkołach i innych placówkach na terenie całego kraju. Zgłoszenia mogą przesyłać opiekunowie MDP, OSP, oddziały poszczególnych szczebli organizacyjnych ZOSP RP, szkoły i inne placówki.

Organizatorem konkursu „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, jak również promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach (kulturalnej, sportowej, społecznej, informacyjnej, itp.).

Kryteria oceny:

  • podnoszenie wiedzy i umiejętności członków MDP z zakresu zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom;
  • propagowanie przepisów przeciwpożarowych w środowisku;
  • rozwijanie sprawności fizycznej członków MDP poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki;
  • organizowanie działalności kulturalno-oświatowej i historycznej w środowisku;
  • organizacja MDP.

Do konkursu mogą przystąpić jedynie te drużyny, które zrealizowały przynajmniej jeden z celów z każdego z kryteriów wymienionych powyżej. Pod uwagę brane są osiągnięcia drużyny i jej opiekuna za rok 2022.

Zgłoszenia w roku bieżącym na konkurs należy przesyłać do końca lutego br. na adres: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa – z dopiskiem: konkurs dla MDP „Najlepsi z Najlepszych”, na formularzu dostępnym tutaj.

Źródło: ZOSP RP

Wt., 17 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś