Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy tekst jednolity ustawy o zarządzaniu kryzysowym

Nowy tekst jednolity ustawy o zarządzaniu kryzysowym fotolia.pl

W Dzienniku Ustaw opublikowano tekst jednolity ustawy o zarządzaniu kryzysowym.

Pod pozycją nr 122 opublikowano obwieszczenie Marszałek Sejmu z dnia 1 grudnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zarządzaniu kryzysowym. Uwzględnia on część zmian wprowadzonych ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, ustawą z dnia 7 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 30 listopada 2022 r.

Ustawa, uchwalona w 2007 r., określa organy właściwe w sprawach zarządzania kryzysowego oraz ich zadania i zasady działania w tej dziedzinie, a także zasady finansowania zadań zarządzania kryzysowego.

Przypomnijmy, że rząd opracowuje zupełnie nową ustawę o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej, która ma zastąpić m.in. ustawę o zarządzaniu kryzysowym. Niedawno projekt uzyskał negatywną opinię strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Wt., 17 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński