Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa I edycja ogólnopolskiego badania samorządów pt. „LEXOMETR Prawno-Samorządowy 2022. Jednostki samorządu terytorialnego w dobie kryzysów”

Trwa I edycja ogólnopolskiego badania samorządów pt. „LEXOMETR Prawno-Samorządowy 2022. Jednostki samorządu terytorialnego w dobie kryzysów” fotolia.pl

Badanie skierowane jest do włodarzy, kadry zarządzającej JST oraz wszystkich samorządowców. Jego celem jest poznanie obecnej kondycji samorządów w dobie kryzysów, jak pandemia i wojna w Ukrainie.

Ankieta jest anonimowa, a duża liczba odpowiedzi pozwoli zyskać pełniejszy obraz sytuacji. Organizatorem badania jest firma Wolters Kluwer Polska – dostawca systemu informacji prawnej i rozwiązań dla samorządów.

W badaniu należy podzielić się przemyśleniami nt. koniecznych zmian w prawie, zarządzania urzędem w momentach kryzysowych, cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa oraz kondycji finansowej samorządów.

Obszary badania LEXOMETR to:

  • zmienność prawa,
  • zarządzanie urzędem,
  • cyfryzacja i cyberbezpieczeństwo,
  • finanse JST.

Dzięki Państwa odpowiedziom przygotowany zostanie ekspercki raport, którego wyniki zostaną opublikowane jesienią 2022 r. Każdy uczestnik badania otrzyma ten raport oraz dodatkowo, w ramach podziękowania, ekspercki e-book pt. „Zarządzanie kryzysowe w JST”.

Badanie potrwa do 12 lipca 2022 r.

Mamy nadzieję, że wyniki badania „LEXOMETR Prawno-samorządowy 2022” pozwolą lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi aktualnie mierzą się samorządy. Z kolei przygotowany na podstawie badania raport będzie stanowić podstawę merytorycznej dyskusji dotyczącej wsparcia, jakiego mogą oczekiwać samorządy, aby kryzysy w jak najmniejszym stopniu dotykały obszarów ich działania.

Link do ankiety LEXOMETR: https://bit.ly/lexometr-prawno-samorzadowy-2022

Partnerem medialnym jest Dziennik Warto Wiedzieć.

Wt., 21 Czrw. 2022 0 Komentarzy
Małgorzata Orłowska
sekretarz redakcji Małgorzata Orłowska