Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstaje podręcznik transformacji energetycznej dla samorządów

Powstaje podręcznik transformacji energetycznej dla samorządów fotolia.pl

Transformacja energetyczna jest nieunikniona zarówno ze względu na czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Nie jest ona jednak możliwa bez aktywnego udziału samorządów. Najistotniejsze zagadnienia w tym zakresie przybliży podręcznik transformacji energetycznej dla samorządów.  

W procesie transformacji energetycznej niezwykle ważne jest zaplanowanie działań i skuteczne pozyskiwanie środków unijnych. Wówczas proces ten gwarantuje wiele korzyści dla mieszkańców i całej gospodarki.

Poprawa jakości powietrza oraz efektywności energetycznej to kwestie, które są niezwykle ważne dla mieszkańców miast i gmin.

Główną rolą samorządów w procesie transformacji energetycznej jest promowanie rozwiązań zmniejszających zużycie energii oraz wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w zakresie wykorzystywania energii w transporcie.

Podręcznik transformacji energetycznej dla samorządów szczegółowo opisuje działania, które powinny podjąć samorządy, by przeprowadzić proces z sukcesem. To także szczegółowe omówienie zagadnień bezpośrednio związanych z transformacją energetyczną.

Podręcznik będzie także zawierał wiedzę na temat finansowania transformacji. Omówione w nim zostaną programy krajowe i zagraniczne.

Publikacja niebawem ukarze się online.  

Wt., 11 St. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska