Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Andrzej Porawski zrezygnował z funkcji sekretarza strony samorządowej KWRiST

Andrzej Porawski zrezygnował z funkcji sekretarza strony samorządowej KWRiST na zdjęciu: Andrzej Porawski (fot. ZMP)

Andrzej Porawski zrezygnował z funkcji sekretarza strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego po niemal 22 latach. Uroczyste pożegnanie odbyło się podczas posiedzenia KWRiST w poniedziałek, 27 września.

Andrzej Porawski pełnił funkcję sekretarza strony samorządowej Komisji Wspólnej od 1999 roku. „To różnorodność samorządu powoduje, że jest on tak atrakcyjny. Polski samorząd jest silnym samorządem” – mówił Andrzej Porawski. Zdecydowanie podkreślił, że współpraca w ramach Komisji Wspólnej i ta prowadzona z samorządami była dla niego zaszczytem.

Uroczyste pożegnanie Andrzeja Porawskiego odbyło się podczas wrześniowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Przewodniczący Komisji, Paweł Szefernaker podziękował za pracę i oddanie Andrzeja Porawskiego, docenił też jego ogromny wkład w prace Komisji Wspólnej.

Praca ta istotnie jest nie do przecenienia. Przez niemal 22 lata, Andrzej Porawski prowadził (często trudne) rozmowy z parlamentarzystami, ministrami i urzędnikami państwowymi, lobbował na rzecz rozwoju polskich miast. W swojej działalności nie ograniczał się jednak tylko do miast – uczestniczył też w reformach dotyczących gmin, powiatów i województw. Podczas wrześniowego posiedzenia Komisji Wspólnej, podziękowania złożyli też przedstawiciele wszystkich korporacji samorządowych. Wyrazy uznania za trud i ogrom pracy, jaką Andrzej Porawski włożył w pełnienie funkcji sekretarza strony samorządowej KWRiST przesłał również Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich Andrzej Płonka.

Od 1991 roku Andrzej Porawski pełni też funkcję Dyrektora Biura Związku Miast Polskich. Z ramienia ZMP uczestniczy w wielu konferencjach i ważnych dla samorządów spotkaniach.

Jak zapewnia sam Andrzej Porawski, będzie nadal współpracował z samorządami w ramach działalności w Związku Miast Polskich.

Nowym sekretarzem strony samorządowej KWRiST został Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Czw., 30 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska