Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Weź udział w 4. Forum Państwowej Służby Geologicznej oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej

Weź udział w 4. Forum Państwowej Służby Geologicznej oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej fotolia.pl

16 września br. o godzinie 10:00 w formule on-line rozpocznie się 4. Forum Państwowej Służby Geologicznej (PSG) oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej (PSH) pt. "Od geologii surowcowej po edukację geologiczną. Regionalne znaczenie zadań Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej".

Podczas Forum zostaną przedstawione działania realizowane w ramach wypełniania zadań Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej, które PIG-PIB prowadzi w regionie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego i na obszarach przyległych (województwa: małopolskie, opolskie i śląskie). Ten szczególny w skali kraju obszar stawia szereg różnorodnych i specyficznych wyzwań w zakresie wyjaśniania złożonych problemów geologicznych i hydrogeologicznych.

Poruszone zostaną również zagadnienia związane z transformacją górnictwa i integracją danych geologiczno-górniczych, kartografią geologiczną i geozagrożeniami, problematyką środowiskową i niekoncesjonowaną eksploatacją kopalin oraz pracami hydrogeologicznymi. Zaprezentowane zostaną także możliwości korzystania z danych geologicznych poprzez serwisy internetowe PIG-PIB oraz szereg zagadnień związanych z ochroną i popularyzacją georóżnorodności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest przesłanie zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Liczba uczestników jest ograniczona – o udziale w Forum decyduje kolejność zgłoszeń.

Wt., 31 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska