Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

6 Forum Inteligentnego Rozwoju Kujawsko-Pomorskie 2021

6 Forum Inteligentnego Rozwoju Kujawsko-Pomorskie 2021 fotolia.pl

Od 26 do 29 września 2021r. w Toruniu odbędzie się szósta edycja Forum Inteligentnego Rozwoju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „Odkrycia zmieniają świat, dajmy im szansę” nawiązuje do wybitnych osiągnięć dla ludzkości, których autorem jest Mikołaj Kopernik.

Forum Inteligentnego Rozwoju to wydarzenie naukowo technologiczne poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat.

Kongres służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.

Forum Inteligentnego Rozwoju w ramach swojej misji i celów skupia się na najskuteczniejszych formach zrównoważonego rozwoju gospodarki poprzez badania i innowacje oraz aktywnie otwiera się na wszystkie etapy powstawania i wdrażania na rynek innowacji. Szczególnie ważne i liczne grono uczestników stanowią autorzy badań podstawowych, czyli projektów od których rozpoczyna się cały proces powstawania innowacji.

Ważnym ogniwem i wartością dodaną każdego Forum są również naukowcy realizujący badania na etapie aplikacyjnym, a także przedsiębiorcy wprowadzający w obrębie swoich firm innowacyjne technologie – usługi i produkty. Odbiorcami prezentacji i aktywnymi uczestnikami debat są osoby i organizacje wspierające finansowo nowatorskie przedsięwzięcia – inwestorzy, samorządowcy i inne organizacje.

Networking oraz debaty odbywają się przy aktywnym udziale osób reprezentujących instytucje wspierające innowacyjne projekty i badania, a także przedstawicieli rządu i jemu podległych agencji angażujących się w inteligentny rozwój gospodarki.

Forum Inteligentnego Rozwoju to wydarzenie odbywające się co roku pod patronatem kilkudziesięciu instytucji, w tym ministerstw bezpośrednio zaangażowanych w rozwój nauki i gospodarki. Wydarzenie stanowi przestrzeń do bardzo aktywnej dyskusji i indywidualnych spotkań kilkuset branżowych liderów i osób wyznaczających nowe trendy z ekspertami i praktykami w zakresie rozwoju, komercjalizacji i wdrażania na rynek prac powstałych na podstawie inspirujących pomysłów.

W czasie trwania wydarzenia można więc nawiązać relacje z wieloma pionierami konkretnych rozwiązań – produktów i usług, co stanowi wielką szansę na wyjście ze swoim projektem poza dziedzinę nauki czy branżę gospodarki, której projekt dotyczy – nadając mu odpowiedni rozpęd do rozwoju.

Źródło: Forum Inteligentnego Rozwoju

Śr., 1 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba