Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym dla wspólników spółek osobowych

Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym dla wspólników spółek osobowych fotolia.pl

E-Urząd Skarbowy uruchomił nową usługę. Wspólnicy spółek osobowych będą mieli dostęp do danych identyfikacyjnych spółki. Serwis działa przez całą dobę i można z niego korzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

Nowa usługa umożliwi wspólnikom spółek sprawdzenie danych swojej firmy bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.

Z nowej usługi w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) mogą skorzystać wspólnicy spółek partnerskich, spółek jawnych, spółek cywilnych, spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych.

Po zalogowaniu do e-US, poza dostępem do swoich danych osobowych, będą mieli oni dostęp do danych identyfikacyjnych spółki zgłoszonych do urzędu skarbowego m.in. w zakresie adresu siedziby, miejsc prowadzenia działalności i przechowywania dokumentacji rachunkowej, danych kontaktowych i rachunków bankowych.

Za pomocą e-Urzędu Skarbowego można m.in. skorzystać z usługi Twój e-PIT, dzięki której można złożyć zeznanie roczne PIT. Za pomocą tej popularnej usługi w tym roku zostało złożonych ponad 10,1 mln zeznań. Można też uzyskać informacje o ewentualnym zwrocie PIT. Z tej możliwości skorzystano już ok. 369,7 tys. razy.

Źródło: MF

Wt., 20 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska