Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności. Powiat Lwówecki – inwestuje w przyszłość

Na rzecz lokalnej społeczności. Powiat Lwówecki – inwestuje w przyszłość fot. Powiat Lwówecki

Powiat Lwówecki, położony w południowo-zachodniej części Dolnego Śląska, w ciągu ostatniego roku zakończył realizację dwóch projektów, których celem była poprawa jakości życia jego mieszkańców.

Władze powiatu, w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie, tym razem postanowiły ukierunkować swoje priorytety inwestycyjne na działania dążące do poprawy jakości usług opieki medycznej oraz edukacji.

- Ostatni rok to czas wielkich zmian, dlatego kierowaliśmy się przede wszystkim dbałością o swoich mieszkańców, aby mogli czuć się bezpiecznie, wiedząc, że mają dostęp do najlepszych usług medycznych i edukacji – mówi Daniel Koko, Starosta Powiatu Lwóweckiego.

W 2020 roku zakończono prace modernizacyjne w lwóweckim szpitalu powiatowym związane z utworzeniem nowoczesnego bloku operacyjnego. Inwestycja została sfinansowana przez Powiat Lwówecki dzięki emisji obligacji, których wartość wyniosła 6 mln złotych. Wynikiem tego przedsięwzięcia są m. in. nowe pomieszczenia bloku operacyjnego, w których pacjenci Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Oddziału Ginekologicznego będą poddawani zabiegom, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dodatkowo zainwestowano w zakup nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do funkcjonowania bloku operacyjnego, a dzięki dobremu zarządzaniu finansami PCZ udało się również zakupić bardzo potrzebny do przeprowadzania diagnostyki tomograf komputerowy. Jest to ewidentne podniesienie jakości usług Powiatowego Centrum Zdrowia i jedna z największych inwestycji ostatnich dekad Powiatu Lwóweckiego.

Na początku 2021 roku zakończyła się również wielka inwestycja w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich polegająca na rewitalizacji budynku internatu i terenu przyległego. W ramach tego projektu powstały również nowoczesne pracownie dydaktyczne: gastronomiczna z bogato wyposażoną kuchnią, informatyczna z kilkunastoma stanowiskami komputerowymi, hotelarska posiadająca do celów szkoleniowych pokoje o charakterze hotelowym. Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a jego całkowita wartość wyniosła ponad 6 milionów złotych.

 


Jesteś zainteresowany bezpłatną promocją działań inwestycyjnych zrealizowanych na terenie Twojego powiatu, miasta, gminy na naszym portalu? Prześlij nam materiał na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wt., 16 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska