Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

E-faktura coraz bliżej? Rozpoczął się proces konsultacji publicznych

E-faktura coraz bliżej? Rozpoczął się proces konsultacji publicznych fotolia.pl

Rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu ustawy wprowadzającego e-fakturę. Polska chce w tym zakresie wzorować się na takich krajach jak Włochy czy Hiszpania, w których takie rozwiązanie już funkcjonuje. Ustawa ma regulować zasady wystawiania, posługiwania się i przechowywania e-faktury.

Konsultacje potrwają do 23 lutego 2021 r. Uwagi i opinie można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jak przekonuje resort finansów, e-faktura to wiele udogodnień dla podatnika. Faktura pozostanie w bazie danych MF i nigdy nie ulegnie zniszczeniu czy zaginięciu, nie będzie konieczności wydawania jej duplikatów, dzięki działaniu za pośrednictwem bazy ministerstwa, zawsze będziemy mieli pewność, że faktura trafiła do kontrahenta, e-faktury będą wydawane według jednego wzorca tak, że będą bardzo łatwe w użyciu, a także wzajemne rozliczenia oraz księgowanie faktur w systemach FK stanie się dużo łatwiejsze.

W pierwszej fazie wdrażania e-faktury w Polsce, korzystanie z niej ma być dobrowolne. Obowiązkowo w życie miałaby wejść w 2023 roku. 

Źródło: MF

Śr., 10 Lt. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska