Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będzie trudniej realizować projekty z PO KL

Będzie trudniej realizować projekty z PO KL fotolia.pl

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowuje zmianę wytycznych dotyczących realizacji projektów z PO KL. Od przyszłego roku dostęp do unijnych dotacji będzie trudniejszy, ponieważ w całym programie będzie obowiązywał wkład własny – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) do wydatkowania jest ponad 11 mld euro na inwestycje w wiedzę i kwalifikacje z czego  61 proc. zostało wydane. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego   uważa, że konieczność wnoszenia wkładu własnego zwiększy odpowiedzialność firm za realizację projektów, ograniczy koszty zarządzania projektami oraz finansowanie podstawowej działalności firm ze środków dotacji, a tym samym wpłynie na wyższą jakość projektów.

Przedstawiciele firm szkoleniowych ostrzegają, że skutkiem zmian może być ograniczenie aktywności firm na rynku szkoleń dofinansowanych przez UE jak informuje gazeta. Jeszcze większe objawy zgłaszają przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Więcej na ten temat w "Dzienniku Gazecie Prawnej" w artykule Beaty Lisowskiej pt. "W 2012 roku będzie trudniej o dotacje z Unii".

Źródło: Gazeta Prawna

Pt., 18 Lst. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna