Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konwent Starostów Województwa Opolskiego w obronie prokuratur

Konwent Starostów Województwa Opolskiego w obronie prokuratur fotolia.pl

Konwent Starostów Województwa Opolskiego zaapelował do Ministra Sprawiedliwości oraz do Prokuratora Generalnego w sprawie obrony miejsc funkcjonowania prokuratur rejonowych. Apel ten skierowano także do Posłów RP.

W przedmiotowym apelu czytamy:

"Zwracamy się do Pana z apelem o pozostawienie siedzib prokuratur rejonowych w miejscach ich dotychczasowej lokalizacji, na terenie województwa opolskiego.

Jako odpowiedzialni samorządowcy doskonale orientujemy się jak łatwo zburzyć istniejący porządek organizacyjny. Zdajemy sobie sprawę z konieczności oszczędzania pieniędzy publicznych, lecz po przeprowadzonej głębokiej analizie jesteśmy pewni, że łączenie prokuratur nie spełni oczekiwanych rezultatów.

Pozorna oszczędność uzyskana w pierwszych miesiącach przyniesie w dłuższym wymiarze czasu wymierny wzrost wydatków w innych resortach, nie mówiąc o sporych kosztach społecznych, na które narażone zostaną lokalne społeczności.

Próba likwidacji niektórych prokuratur rejonowych wpisze się na stałe jako element mający na celu rozpoczęcie powolnej likwidacji powiatowego szczebla samorządności.

Prosimy o powstrzymanie się przed zbyt radykalnymi posunięciami, o podjecie szeroko rozumianej analizy kosztów oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych w omawianym zakresie.

/-/ Józef Swaczyna, Starosta Strzelecki
Przewodniczący Konwentu Starostów Woj. Opolskiego

/-/ Józef Kozina, Starosta Głubczycki

/-/ Juliusz Kruszyński, Starosta Namysłowski

/-/ Jan Kus, Starosta Oleski"

Na ten temat pisaliśmy także w odniesieniu do działań ZPP w tym zakresie w artykule: Likwidacja prokuratur rejonowych - odpowiedź na stanowisko ZPP, a także Stanowisko ZPP. Nie dla likwidacji kilkudziesięciu prokuratur rejonowych.

Sob., 29 Prn. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka