Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Od 1 października akty prawne przekazywane wyłącznie cyfrowo

Od 1 października akty prawne przekazywane wyłącznie cyfrowo fotolia.pl

Na mocy znowelizowanej ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, od dnia 1 października 2011 roku, wszystkie akty prawne są kierowane do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim wyłącznie w postaci cyfrowej, opatrzonej odpowiednim podpisem elektronicznym. Oznacza to odejście od korespondencji w tradycyjnej formie papierowej aktów.

Akty prawne są przesyłane za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej RCL prowadzonej na platformie elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) ze względu na konieczność zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa. Pozwala to uprościć i przyspieszyć przesyłanie aktów prawnych, ułatwiając wprowadzanie elektronicznego obiegu dokumentów także w ministerstwach i innych urzędach, kierujących te akty do ogłoszenia.

W kwestii wymagań technicznych dotyczących dokumentów przekazywanych elektronicznie do dnia 31 grudnia 2011 roku obowiązują zachowane przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 kwietnia 2008 r. w sprawie wymagań technicznych dokumentów elektronicznych zawierających akty normatywne i inne akty prawne, elektronicznej formy dzienników urzędowych oraz środków komunikacji elektronicznej i informatycznych nośników danych. Od 1 stycznia 2012 r. będą obowiązywały nowe wymagania, które zostaną określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: rcl.gov.pl

Sob., 8 Prn. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka