Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mandat Terytorialny dla Gnieźnieńskiego OSI podpisany!

Mandat Terytorialny dla Gnieźnieńskiego OSI podpisany! fotolia.pl

22 lutego br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gnieźnie oficjalnie podpisano Mandat Terytorialny dla Gnieźnieńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji.

Swoje podpisy złożyli: Marszałek wraz z prezydentem Gniezna, starostą i wicestarostą gnieźnieńskim, burmistrzami miasta i gminy Czerniejewo, Kłecko i Witkowo (p.o.) oraz wójtami gmin Gniezno, Łubowo i Niechanowo.

Mandat terytorialny jest narzędziem służącym realizacji „w terenie” interwencji przewidzianej przez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), skierowanej do ośrodków subregionalnych oraz ich obszarów funkcjonalnych. Stronami mandatu terytorialnego są: Instytucja Zarządzająca WRPO 2014+, czyli Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele miast subregionalnych wraz z przedstawicielami otaczających je samorządów (obszary funkcjonalne).

Utworzenie Obszarów Strategicznej Interwencji (OSI) dla ośrodków subregionalnych Wielkopolski jest podkreśleniem znaczenia i roli tych obszarów w strukturze przestrzennej województwa. Według przyjętych norm, miasta subregionalne, dla których wyznacza się obszary funkcjonalne, to ośrodki o liczbie ludności pomiędzy 50 a 100 tys. mieszkańców, pełniące ważne funkcje gospodarcze i społeczne. W przypadku Wielkopolski, ze względu na historię podziałów administracyjnych, są to byłe miasta wojewódzkie: Konin, Leszno, Piła i dodatkowo Gniezno, które zostało zakwalifikowane ze względu na potencjał społeczny i gospodarczy, a także uwarunkowania historyczne.

Przewidziana na mocy Uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego pula środków na realizację Mandatu Terytorialnego dla Gnieźnieńskiego OSI wynosi ponad 23,5 miliona euro, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota prawie 21 milionów euro, a z Europejskiego Funduszu Społecznego pochodzi 2,66 mln euro.

Źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Nieprzypisany: Nieprzypisany

Śr., 24 Lt. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa