Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana partnera w projektach hybrydowych PPP

Zmiana partnera w projektach hybrydowych PPP fotolia.pl
W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane rozporządzenie delegowane Komisji Europejskiej nr 2015/1076, ustanawiające dodatkowe przepisy dotyczące zastąpienia beneficjenta i stosownych obowiązków tego dotyczących oraz minimalne wymogi, które mają być zawarte w umowach partnerstwa publiczno-prywatnego finansowanych z europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych.
 
Głównym zadaniem rozporządzenia jest doprecyzowanie przepisów mających zastosowanie przy projektach hybrydowych. Chodzi o zastępstwo dotychczasowego partnera przez inny podmiot. Musi on jednak dostarczać usługę i z zachowaniem, co najmniej tych minimalnych norm jakości, które określone są w umowie partnerstwa publiczno-prywatnego. Musi on złożyć ponadto odpowiedni wniosek, który zawiera w szczególności warunki PPP, dowody na możliwość dostarczenia tej  usługi  oraz dowód, że nowy partner otrzymał kopię umowy o wsparcie. Wszystko to ma doprowadzić do lepszego i jednorodnego określenia wymogów z tym związanych. 
 
Rejestracja nowego partnera, który ma zastąpić poprzedniego następuje w ciągu miesiąca, oczywiście po spełnieniu wszystkich wyżej wymienionych wymagań. 
 
W ramach rozporządzenia uregulowano również minimalne warunki dotyczące umowy PPP w zakresie wykorzystania rachunku powierniczego w projekcie hybrydowym. W tym w stosownych wypadkach kryteria wyboru instytucji finansowej, w której ma być prowadzony rachunek, łącznie z jej wymogami wiarygodności kredytowej. Czy obowiązek informowania instytucji zarządzającej o kwocie funduszy wypłaconych z rachunku.
 
Rozporządzenie jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich. 

Źródło: ppp.gov.pl; http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX:32015R1076
Wt., 23 Czrw. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk