Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZIT dla Włocławka

ZIT dla Włocławka fotolia.pl

7 lipca zostało podpisane porozumienie w sprawie wzajemnej współpracy przy realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Włocławka i powiązanego z nim funkcjonalnie obszaru. Stronami porozumienia są samorządy Włocławka, gminy wiejskiej Włocławek, gminy Brześć Kujawski, gminy Lubanie, gminy Fabianki, gminy Choceń, gminy miejskiej Kowal, gminy wiejskiej Kowal, gminy Bobrowniki oraz miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to nowe narzędzie wspierania miast i powiązanych z nimi obszarów. Dla ZIT na poziomie wojewódzkim rząd wydzielił odrębną pulę pieniędzy w ramach funduszy unijnych i przekazał ją częściowo do regionalnych programów operacyjnych. W przypadku realizacji ZIT w miastach regionalnych, subregionalnych i obszarach powiązanych z nimi funkcjonalnie finansowanie pochodzić będzie ze środków w ramach dostępnej alokacji RPO.  

Zgodnie z zapisami Umowy Partnerstwa oraz Zasad Realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Polsce, ZIT mogą być realizowane fakultatywnie w miastach o charakterze regionalnym i subregionalnym i na obszarach powiązanych z nimi funkcjonalnie. Realizacja ZIT w tym przypadku zależy od decyzji samorządu województwa. Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego podjął decyzję o realizacji ZIT w Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu w grudniu 2012 roku. W kwietniu 2014 zarząd województwa przyjął uchwały w sprawie wyznaczenia obszarów realizacji ZIT dla Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia.

Źródło: UMWKP

Nieprzypisany: Nieprzypisany

Śr., 9 Lp. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka