Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Polacy najszybciej bogacącym się narodem

W ciągu dziesięciu lat dorosły Polak potroił swój majątek - oznajmia z dumą "Dziennik Gazeta Prawna".
Średnia wartość tego majątku to 28,6 tys. dolarów. Niestety, przeciętny Brytyjczyk ma osiem razy tyle, a Francuz aż dziewięć. Mimo to, należymy do najszybciej bogacących się narodów, choć pewnie nie wszyscy to odczuwamy na własnej skórze.
Według raportu, przygotowanego przez bank Credit Suisse, najbogatsi są mieszkańcy Szwajcarii, Norwegii, Australii, Singapuru i wspomniani już Francuzi. Przeciętny Szwajcar dysponuje majątkiem szacowanym na 372 tys. dolarów, zaś piąty w tej klasyfikacji, Francuz dorobił się 255 tys.
W pierwszej piątce nie ma Stanów Zjednoczonych, choć tam jest najwięcej milionerów. Dziwi także miejsce poza czołową dziesiątką naszych, zachodnich sąsiadów - Niemców. Wszak to największa gospodarka UE. Ale przeciętny obywatel dorobił się tam majątku wartego "tylko" 164 tys. dolarów.
Jednak to i tak sporo w porównaniu z liderem wśród państw Europy Środkowej - Czechami, którzy w tym zestawieniu osiągnęli wynik 31,8 tys. dolarów i wyprzedzają właśnie nas.
Ludność świata dalej będzie pomnażała swoje majątki. Ich obecna wartość jest szacowana na 195 bln. dolarów, a za pięć lat ma wynieść 315 bln. dolarów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Obyśmy i my mieli swój znaczący udział w tym wzroście.(PAP)

Źródło: Gazeta Prawna / PAP / www.bankier.pl

Niedz., 24 Prn. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: