Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Europolis - miasta przyszłości

Europolis - miasta przyszłości fotolia.pl

Samochody elektryczne, wykorzystanie energii słonecznej, zwiększanie efektywności energetycznej - to niektóre ze sposobów na obniżenie emisji gazów cieplarnianych w przestrzeni miejskiej. To także tematy przewodnie konferencji Europolis. Inteligentne miasta przyszłości, która odbędzie się 13 czerwca br. w Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie organizują Fundacja Schumana oraz miasto stołeczne Warszawa. Partnerem merytorycznym konferencji jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości na temat zarządzania miastem z zastosowaniem inteligentnych rozwiązań, zwłaszcza dotyczących rozwoju gospodarki niskoemisyjnej.

Niskoemisyjność to tendencja rozwoju gospodarczego oznaczająca małą emisję gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji do powietrza we wszystkich obszarach gospodarki. Potrzeba ograniczania emisji wynika z zasady zrównoważonego rozwoju, z konieczności dbałości o środowisko i zdrowie społeczeństwa. Innowacyjne rozwiązania niskoemisyjne można znaleźć w miejskich środkach transportu, w budownictwie, na rynku energetycznym i w innych obszarach działania miasta.

Konferencja Europolis odbędzie się między innymi w kontekście ustaleń dotyczących sfery miejskiej szczytu klimatycznego COP 19, który odbył się w listopadzie 2013 roku w Warszawie.

Wydarzenie będzie towarzyszyć szczytowi EUROCITIES, stowarzyszenia łączącego największe europejskie miasta. W Warszawie 13 czerwca spotkają się prezydenci dwunastu z nich, którzy zarządzają działalnością organizacji.

Podczas konferencji Europolis Komisję Europejską będzie reprezentował Piotr Tulej, szef działu „Technologie Niskoemisyjne" w Dyrekcji Generalnej ds. Działań w Dziedzinie Klimatu.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2014 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Początek o godzinie 10.30.

Program konferencji dostępny jest TUTAJ, a rejestracji można dokonać TUTAJ.

Udział w konferencji jest bezpłaty. Fundacja Schumana nie pokrywa kosztów dojazdu i noclegu.

Wydarzenie będzie się odbywać w języku polskim i angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na polski i polskiego na angielski.

Źródło: ec.europa.eu

Nieprzypisany: Nieprzypisany

Czw., 22 Mj. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka