Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Innowacyjna praktyka. Grosz z bochenka na konto szpitala

Innowacyjna praktyka. Grosz z bochenka na konto szpitala fotolia.pl

Od jednego bochenka chleba tylko jeden grosz. Razem jednak zbierze się kwota, która może odmienić los szpitala w Grajewie. Grajewski PSS włączy się w akcję ratowania szpitala powiatowego. Ale właściwie PSS pomaga każdemu zjadaczowi chleba włączyć się do tej ważnej akcji.

Jeden grosz od każdego sprzedanego bochenka chleba z PSS zasili konto szpitala. Akcja potrwa do końca roku. Kupując chleb w Społem każdy z mieszkańców Grajewa ma poczucie, że pomaga miejscowej służbie zdrowia. Chleb trafia do prawie każdego koszyka. To tylko - czy też aż jeden grosz.

Powoli rośnie góra groszy, którą Społem przekaże szpitalowi na początku przyszłego roku. Nawet trudno oszacować, jak dużo będzie pieniędzy. Codziennie w Społem zakupy robi pięć tysięcy grajewian, czyli przez rok zbierze się kilka tysięcy złotych.

O akcji przypomina konkurs plastyczny. Prace są publikowane w internecie, prasie, gablotach. Dzieci, które w nim wezmą udział mogą wygrać sprzęt elektroniczny. Na najlepsze rysunki głosują klienci - kuponami za zakupy.

Źródło: TVP Białystok / fot. www.sxc.hu

Pt., 28 St. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka