Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs "Zdrowa Gmina" - zgłoszenia do 28 lutego br.

Konkurs fotolia.pl

Konkurs ZDROWA GMINA ma na celu zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych – organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN). W 2009 r. ruszyła pilotażowa edycja Konkursu na terenie województwa mazowieckiego. II edycja Konkursu została rozszerzona na 6 województw: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie i opolskie. Docelowo Konkurs ma objąć całą Polskę.

W Konkursie ZDROWA GMINA zostaną wyłonione gminy, które będą miały największy wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne finansowane przez NFZ i NPZChN w okresie od 1 marca 2010 do 31 sierpnia 2011 r. Zadaniem gmin biorących udział w konkursie w pierwszym etapie jest przeprowadzenie działań propagujących prewencję chorób nowotworowych, a zwłaszcza raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego, w taki sposób, aby zmobilizować jak największą liczbę mieszkańców do wykonania badań skryningowych.

Do dalszej części Konkursu zostaną zakwalifikowane tylko te gminy, które zarejestrują swój udział w Konkursie do 28 lutego 2011 r. oraz w których zaobserwuje się największy wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na mammografię, cytologię i kolonoskopię w ramach NFZ i NPZChN.

W drugim etapie Konkursu ocenie podlegać będą opisy projektów działań promujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej, tj. 100 000 PLN, nadesłane przez gminy. Opisy projektów działań należy przesłać do 30 czerwca 2011 r. na adres mailowy organizatora Konkursu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z nadesłanych zgłoszeń Jury wyłoni 10 laureatów, których projekty zostaną poddane pod głosowanie poprzez stronę www.konkurszdrowagmina.pl na najlepszy opis działań. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów zdobędzie „Wyróżnienie Publiczności".

Spośród 10 laureatów tytuł ZDROWEJ GMINY otrzymają trzy najlepsze, w których odnotowano największy wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne finansowane przez NFZ i NPZChN oraz które nadeślą najciekawsze opisy projektów działań promujących profilaktykę nowotworową z wykorzystaniem nagrody głównej.

Nagrodami w konkursie ZDROWA GMINA są czeki o łącznej wartości 175 000 PLN: za I miejsce 100 000 PLN, za II - 50 000 PLN, za III - 25 000 PLN.

Więcej o konkursie na stronie: www.konkurszdrowagmina.pl

Pt., 21 St. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka